Our fees are neither cheap nor expensive. Undoubtfully, it is affordable by everyone. We offer various types of programs ranging from value packages to VIP classes, to cater for all category of people. You are able to select the programs according to your budget and needs. At Rakan, we offer quality teaching hence, there is a certain value to our product. As the old saying goes “You pay Peanut, and you get Monkeys”. How much a product costs is often associated to its value. We urge parents to be more realistic and see what we have to offer as a whole.

Posted in: Survey Findings